SRF0703A-101M
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SRF0703A-101M
Part Number : SRF0703A-101M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF0703A-101M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF0703A-101M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 3.6068 mm
Weight : 879.997547 mg
Shielding : Shielded
Inductance : 100 µH
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 715 mΩ
Inductance - Parallel : 100 µH
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 999 In Stock
Applications : Electronic point of sale (EPOS) Advanced driver assistance systems (ADAS)
Width : 7.5946 mm
Length : 7.5946 mm
Packaging : Tape & Reel (TR)
Tolerance : 20 %
Resistance : 715 mΩ
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 730 mA
RMS Current (Irms) : 730 mA
Inductance - Series : 397.6 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 2.64 Ω