SRF1260A-102M
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SRF1260A-102M
Part Number : SRF1260A-102M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF1260A-102M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF1260A-102M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 12.5 mm
Width : 12.4968 mm
Length : 12.5 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 1 mH
Composition : Wirewound
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 570 mA
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Saturation Current : 700 mA
Inductance - Series : 4 mH
Inductance - Parallel : 1 mH
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 2613 In Stock
Applications : Power delivery Mobile phones
Mount : Surface Mount
Height : 6 mm
Packaging : Tape and Reel
Tolerance : 20 %
Resistance : 1.854 Ω
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 350 mA
Number of Coils : 2
RMS Current (Irms) : 570 mA
DC Resistance (DCR) : 1.854 Ω
Height - Seated (Max) : 6.1976 mm
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 6.782 Ω