567UER4R0MEF
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
567UER4R0MEF
Part Number : 567UER4R0MEF
Manufacturer : Illinois Capacitor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 567UER4R0MEF.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 567UER4R0MEF More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 2.4892 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 4.5 A
Height - Seated (Max) : 8.9916 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 553 In Stock
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 560 µF
Life (Hours) : 5000 hours
Voltage Rating : 4 V
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 300 mΩ