EEF-UD0D391R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
EEF-UD0D391R
Part Number : EEF-UD0D391R
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : EEF-UD0D391R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : EEF-UD0D391R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.3 mm
Width : 4.2926 mm
Length : 7.2898 mm
Packaging : Cut Tape
Resistance : 15 mΩ
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 2 V
Dissipation Factor : 0.1 %
Case Code (Imperial) : 2917
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 15 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 2878 In Stock
Applications : Mobile phones Portable electronics
Mount : Surface Mount
Height : 3.1 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 390 µF
Case/Package : 2917
Ripple Current : 3 A
Case Code (Metric) : 7343
Voltage Rating (DC) : 2 V
Height - Seated (Max) : 2.794 mm
Min Operating Temperature : -40 °C