EEF-CX0G151R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
EEF-CX0G151R
Part Number : EEF-CX0G151R
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : EEF-CX0G151R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : EEF-CX0G151R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.3 mm
Width : 4.2926 mm
Length : 7.3 mm
Material : Polymer
Packaging : Cut Tape
Schedule B : 8532290040
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Ripple Current : 2.7 A
Leakage Current : 60 µA
Dissipation Factor : 0.06 %
Voltage Rating (DC) : 4 V
Height - Seated (Max) : 1.905 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 778 In Stock
Applications : Datacom module Portable electronics Lighting
Mount : PCB, Surface Mount
Height : 1.9 mm
Voltage : 4 V
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 150 µF
Case/Package : 2917
Number of Pins : 2
Voltage Rating : 4 V
Case Code (Metric) : 7343
Ripple Current (AC) : 2.7 A
Case Code (Imperial) : 2917
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 15 mΩ