BAS3007ARPPE6327HTSA1
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BAS3007ARPPE6327HTSA1
  • 1
Packaging : Tape & Reel (TR)
Product Category : Bridge Rectifiers
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : -
Supplier Device Package : PG-SOT143-4
Package / Case : TO-253-4, TO-253AA
Part Status : Active
Voltage - Peak Reverse (Max) : 30V
Current - Reverse Leakage @ Vr : 350µA @ 30V
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Minimum Quantity : 3000
Series : -
Mounting Type : Surface Mount
Current - Average Rectified (Io) : 900mA
Diode Type : Single Phase
Technology : Standard
Manufacturer : Infineon Technologies
Description : BRIDGE RECT 1P 30V 900MA SOT143