CTX68-5P-R
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CTX68-5P-R
Part Number : CTX68-5P-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : CTX68-5P-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : CTX68-5P-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Height : 8.255 mm
Weight : 453.59237 mg
Inductance : 68 µH
Case/Package : SMD/SMT
Number of Coils : 2
Inductance - Series : 1.09 mH
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 6901 In Stock
Width : 13.2 mm
Length : 13.2 mm
Current : 1.72 A
Termination : SMD/SMT
Number of Pins : 4
DC Resistance (DCR) : 450 mΩ
Inductance - Parallel : 68 µH