SRF1280-2R2Y
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SRF1280-2R2Y
Part Number : SRF1280-2R2Y
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF1280-2R2Y.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF1280-2R2Y More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 12.5 mm
Width : 12.4968 mm
Length : 12.5 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 2.2 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 12.5 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 8.8 µH
Inductance - Parallel : 2.2 µH
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 24 In Stock
Applications : Wired networking Power delivery
Mount : Surface Mount
Height : 8 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 30 %
Resistance : 9.2 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
RMS Current (Irms) : 12.5 A
Inductance Tolerance : 20 %
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 33.8 mΩ